Duben 2009

Šifra mistra Leonarda-Dan Brown

5. dubna 2009 v 12:30 | Addys |  Knihy

Autor:Dan Brown

Z anglického originálu The Da Vinci Code,vydaného nakladatelstvím Random House,divize Doubleday v New Yorku roku 2003,přeložil Zdík Dušek

Vydala Metafora,spol s.r.o.,v Praze roku 2003
Redakce Jana Moravcová
Technická redakce Renáta Šmatová
Sazba Vladimír Fára
Tisk a vazba Těšinské papírny,s.r.o.,Český Těšín

Dan Brown

Narozen:22. červen, 1964
Exeter, nový Hampshire
Zaměstnání (s):Romanopisec
Žánr (s):Tajemství
Vrcholné dílo:The Da Vinci Code
Stránky:danbrown.com


Dan Brown je americký spisovatel thrillerů, proslulý bestsellerem Šifra mistra Leonarda.
Je synem středoškolského profesora matematiky, který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire, a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, a r. 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka.

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Laický čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Např. v knize Šifra Mistra Leonarda uvádí v předmluvě, že uvedené popisy rituálů a uměleckých děl jsou zcela pravdivé, jenže to nejsou. V knize Andělé a Démoni tvrdí, že CERN vyrábí obrovské množství antihmoty a tuto antihmotu je možné "jen tak" přenášet v tašce.
Další díla:Digitální pevnost
Andělé a démoni
Pavučina lží........

Obsah díla Šifra mistra Leonarda

Jak sama knížka napovídá jméno,známého malíře Leonarda z Vinci se zde objeví a né jednou ,ale nyní začněme pěkně od začátku.Ale bohužel je toho tolik,co by se o této knížce dalo napsat,tak se pokusím alespoň trošku tento děl zkrátit a doufám ,že milovníci této knížky nebo samotného Dana Browna se odemne neodvrátí zády.Tak tedy....
Knížka začíná záhadnou vraždou Jacquese Sauniere,který v době své vraždy vykonával svojí práci a to správce muzea v Louvru.Když se o tento případ začne zajímat i místní policie vmísí se do případu vnučka zavražděného a také proslulá kryptoložka Sophie,která se u řešení případu vraždy setká s mladým Harwardským proferorem Robertem Langdonem.Utečou spolu od místa činu ,protože Robert se stane hlavním podezřelým a až od Sopfie se dozví proč.Na zemi vedle Jacquese je napsán vzkaz jeho vlastni krví.Ale není to ledajaký vzkaz,kdo knihu nečetl,asi nepochopí,ale i tak si dovolím onen vzkaz sem napsat.

13-3-2-31-1-1-8-5
Ni pomýlený Draco!
On,Satan,loví lid!
P.S.:Najdi Roberta Langdona

Tím pádem se stává hlavním podeyřelím,nebo nikoho nenapadne jiná souvislost,proč by měli onoho profesora hledat,než z důvodu vraždy.A tak se Sophie a Robert stanou uprchlíky před zákonem a během jejich velkého příběhu se stane spousta věcí a věřte,že kolikrát ne zrovna růžových,ale to by to nebyl Robert a jeho znalost znaků a kryptoložka,co byla vychovávána jedním z nejlepších řešitelů kódů a to Jacquesem.
Během příběhu se dozíte mnoho o převorství Sionském,vatikánské prelatuře Opus Dei
(Dílo Bož)a také o Leonardu z Vinci,který se vám ukáže v jiné podobě než jen malíř a věhlasný vynálezce.

Úvodem

5. dubna 2009 v 11:56 | Addys |  Knihy
Možná si říkáte,proč zrovna knihy.Někdo čte rád,jiný ne,avšak já si myslím,že z knih se dá ledaccos dozvědět a tak mne napadlo dát vám nějaké typy na knížky.Čekejte odemne spíše knihy typu horros,sci-fi,fantasty a historické.Sem tam se zde možná objeví i jiné,ale to se nechte překvapit.A teď již žádné povídání a šup do práce.