Satan

10. února 2009 v 15:00 | Addys |  Satanismus
SATAN-(padlý anděl)
také často nazývaný jako Belzebub.Toto slovo pochází z hebrejštiny a je ironického až urážlivého původu.Nejspíše se jedná o zkomoleninu jména božstva Ba'al zevul (Pán výšiny) na Be'al zevuv -doslova Pán much.V 2.knize královské je zmiňován jako bůh pelištejnského města Ekronu.
V křesťanství je Satan znázorňován jako zlý,vzbouřený démon(padlý anděl),který je nepřítel křesťanů a Boha.Je protivníkem Krsita a tady získává své další jméno "Antikrist"a stává se ze Satana symbol zla.Z řeckého překladu slova satan (diabolos)pochází slovo Ďábel.

Lucifer-(světlonoš)
V římské mitologii ztotožňován s Jitřenkou(Venuše)
V knize Izajáš je "syn úsvitu"ztotožňován s králem Babylónye ,proto později negativní pohled na jeho samého.

Zobrazené-často můžete Satana vidět v podobě hada,který přemmluvil Evu aby ukousla z zakázaného jablka .Nejčastěji však je jako v podobě kozla a člověka zároveň.K Satanovi se také připisuje trojzubec,který nosí právě v podobě napůl člověka a napůl kozla.
-zobrazován jako šarmantní muž s bradkou,podle které si získával duše lidí,kterým předkládal pokušení a využíval jejich marnivosti.
Podle určitých faktů je také (ale vzácně)zobrazován jako krásný anděl.
Údajně byl nejkrásnějším andělem a i poté,co ho Bůh svrhl,nikdo nebyl krásnější než on.Byl svržen,kvůli svému nesouhlasu s Bohem a spolu s ním šlo i několik dalších andělů,kteří stáli při něm.
Podle určitých faktů byl satanem ARCHANDĚL MICHAEL

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama