Fakta o Opusu Dei

13. února 2009 v 16:21 | Addys |  Opus Dei
Vatikánské prelatura,známá jako Opus Dei (Dílo Boží),je hluboce oddanou,ale kontroverzní katolickou skupinou,která se stala předmětem mnoha policejních vyšetřování v souvislosti se zprávami o vymývání mozků,nátlaku a nebezpečné praxi zvané sebeumrtvování.
Opus Dei nedávno dokončilo stavbu svého Národního ústředí na 243 Lexington Avenue v New York City v hodnotě 47 milionů dolarů.

Opus Dei bylo založeno sv. Josemaríem Escrivou ve Španělsku 2. října 1928 a v současné době má asi 85 000 členů a působí v 61 zemích světa.

''Posláním Opus Dei je šířit poselství, že práce a běžné okolnosti života jsou příležitostmi pro přiblížení se Bohu, službu ostatním a zdokonalování společnosti.,,

Toto se dovíte o Opusu Dei na jejich stránkách,ale kam se poděla fakta?
Fakta o jejich drsném životě a víře v Boha?Upevňování jejich víry pomocí sebeumrtvování a uspokojení z bolesti.Proč?Přece Bůh trpěl kvůli našem hříchům více.Soubor:Cilice3.jpg

Opus Dei používá ostnaté dráty,které si jedines připne na nohu a zmírňuje tak pocit sobectví a posiluje sílu k Bohu.(Mortifikace)

Organizační členění Opus Dei

Supernumeráři - jde o laiky žijící běžný rodinný a kariérní život, tvoří asi 70 % členů
Numeráři - jsou svobodní, v celibátu žijící členové, kteří byli povoláni ke službě prelatuře. Žijí v centrech Opus Dei a představují asi 20 % členů. Ženská a mužská větev jsou striktně odděleny.
Numerální asistentky - jsou ženy, které se starají o provoz a udržování domácího prostředí v centrech Opus Dei, což je jejich jediná profese.
Přidružení - od numerářů se liší tím, že je profesní či rodinné závazky nutí žít mimo centra Opus Dei, jsou též svobodní a žijí v celibátu.
Kněží prelatury - představují asi 2 % členů. Drtivou většinu z nich představují numeráři, kteří se na výzvu preláta stali kněžími (drtivou většinu kněží si tedy Dílo vychovalo samo).
S prelaturou je spojena Kněžská společnost Svatého Kříže, která sdružuje kněží spojené s Opus Dei.
Mimo členy Opus Dei, kteří jsou pochopitelně všichni katolíci, existují ještě spolupracovníci Opus Dei, toto postavení lze zastávat bez ohledu na vyznání.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama